اسلوونی به ایتالیا هم رحم نکرد - فرانسه فینالیست شد

به گزارش جوان ایرانی، مرحله نیمه نهایی رقابتهای والیبال قهرمانی اروپا شنبه شب در بلغارستان برگزار شد که طی آن تیم‌های ملی اسلوونی و فرانسه با برتری مقابل حریفان خود به دیدار نهایی راه یافتند.

شگفتی بزرگ این مرحله را اسلوونی رقم زد که ایتالیا را با تمام ستارگانش ۳ بر یک شکست داد. این تیم که در بازی مرحله قبل خود لهستان را حذف کرده بود در این دیدار نیز ست‌های اول، سوم و چهارم را به ترتیب با امتیازات ۲۵ بر ۱۳، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۲۰ پشت سر گذاشت و تنها ست دوم را ۲۵ بر ۲۰ واگذار کرد. تینه اورنوت از اسلوونی با ۲۲ امتیاز به عنوان امتیاز آورترین بازیکن میدان برگزیده شد.

در دیگر بازی تیم ملی فرانسه که شانس نخست قهرمانی این مسابقات به حساب می‌آید برابر بلغارستان، میزبان رقابتها ۳ بر ۲ برنده شد. خروس‌ها ست‌های اول و دوم را ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۲۲ واگذار کردند اما موتور این تیم از ست دوم با درخشش آنتونین روژیه و اروین انگاپت روشن شد و سه ست متوالی را با امتیازات ۲۶ بر ۲۴، ۲۵ بر ۲۱ و ۱۵ بر ۱۲ برنده شد. روژیه در این دیدار ۳۰ امتیاز کسب کرد و شب پرفروغی داشت.

بدین ترتیب امروز یکشنبه از ساعت ۱۷:۳۰ تیم‌های ایتالیا و بلغارستان بازی رده‌بندی را برگزار می‌کنند و ساعت ۲۰:۴۵ به وقت محلی هم تیم فرانسه در دیدار نهایی به مصاف اسلوونی می‌رود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه