ایران از سد استرالیا گذشت

 

سرویس ورزشی جوان ایرانی _ بخش توپ و تور:

به گزارش جوان ایرانی، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان با نتیجه 3 بر یک استرالیا را شکست داد.

اولین دیدار دو تیم در مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان با حساسیت‌های خاص خودش شروع شد. پیش از این بازی تیم ملی فرانسه با نتیجه 3 بر یک آرژانتین را مغلوب کرده بود، ایتالیا در غیاب ستاره خود ایوان زایتسف به صربستان باخته بود، برزیل در 3 ست متوالی بلغارستان را مغلوب کرده و روسیه در یک بازی یک طرفه فنلاند را شکست داده بود.

اسلوبودان کواچ برای شروع این بازی از سعید معروف، امیر غفور، آرمین تشکری، محمد موسوی، مجتبی میرزاجانپور، فرهاد قائمی و فرهاد ظریف (لیبرو) استفاده کرد. هر دو تیم بازی را با اسپک‌های خود شروع کردند و پا به پای هم امتیاز گرفتند. دریافت‌های خوب بازیکنان ایران باعث شد تا توپ‌های اول به خوبی به دست سعید معروف برسد و او نیز مهاجمان سرعتی و قدرتی خود را به صورت یکسان، تغذیه کند. ست اول با نتیجه 25 بر 23 به سود ایران به پایان رسید. در پایان این ست غفور و موسوی هر کدام 5 امتیاز کسب کردند.

در ست دوم، بازیکنان استرالیا با عملکردبهتری بازی را شروع کردند. شاگردان اوریارته نمی‌خواستند مقابل تیمی که بارها و بارها با آن بازی کرده بودند آنهم در مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان ببازند. سبزپوشان استرالیا تلاش خود را کردند ولی ابراز آنها برای کسب پیروزی کافی نبود. این ست را شاگردان کواچ بهتر از ست گذشته با نتیجه 25 بر 21 برنده شدند. در پایان این ست فرهاد قائمی 8 و محمد موسوی 7 امتیاز برای ایران کسب کردند.

ست سوم و باز همان مشکل همیشگی والیبال ایران. بازیکنان ایران در ست سوم بعد از 2 ست برتری بازی را رها می‌کنند و همین لغزش برای مثل استرالیا کافی بود تا این ست را با نتیجه 25 بر 21 برنده شوند. تلاش‌های بازیکنان ایران در امتیاز نهایی این ست برای بازگشت به بازی سودی نداشت.

ست چهارم بازی با نتیجه 25 بر 17 به شاگردان کواچ به پایان رسید تا اولین 3 امتیاز به حساب آنها واریز شده و 8 امتیازی شوند.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه