تیم شهرداری ضعیف بسته نشده - درخواست حمایت از هوادران بسکتبال گرگان

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، پس از کش و قوس های فراوان در روند انتخاب سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان، در نهایت قرعه به نام فرد سایه نشین کادرفنی در سال های اخیر افتاد تا «ساعد کریمی» برای نخستین بار شانس هدایت نماینده گرگان را پیدا کند.

کریمی که در محضر پیشکسوتان و اساتید بسکتبال گرگان به تجربیات گرانبهایی رسیده بسیار امیدوار است، تیمی را که انتظار زیادی بابت کسب نتیجه درخشان از او نمی رود به بهترین شکل ممکن روانه مسابقات کند و با نتایج مطلوب رضایت هواداران را جلب کند.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره چگونگی پذیرش مسئولیت هدایت تیم شهرداری گرگان و برنامه و اهداف خود سخن گفته است. وی همچنین برای هواداران بسکتبال پیامی از جنس حمایت صادر کرده است. متن گفتگو با وی در ادامه آمده است:

* ابتدا به فرایندی که طی شد تا شما به عنوان سرمربی تیم شهرداری گرگان منصوب شوید، اشاره کنید.

ابتدا از تمام کسانی که با سعه صدر به این موضوع نگاه کرده اند تشکر می کنم. در آغاز کار قرار بود همان کادر سال گذشته، مسئولیت امسال را نیز بر عهده بگیرد و باتوجه به اینکه تصمیمات مدیریتی تیم توسط شهردار گرگان گرفته می شود، تصمیم بر این شد که ارکان مدیریتی و فنی تیم شهرداری از خود کارمندان شهرداری به ویژه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان باشد. در نهایت شرایط به گونه ای پیش رفت که بین بنده و «حمیدرضا کلاسنگیانی» که هردو کارمند سازمان هستیم، یکی مسئولیت سرمربیگری را بپذیرد. آقای کلاسنگیانی بنا به دلایلی با شهردار به توافق نرسید و من به همراه مدیرعامل سازمان نزد شهردار رفتم و برنامه های کاری را ارائه دادم و پس از ۲۴ ساعت اطلاع دادند من به عنوان سرمربی انتخاب شده ام.

* در برنامه ای که از سوی شما ارائه شد چه بخش هایی را مورد توجه قرار دادید؟

باتوجه به اینکه وقت بسیار کمی تا شروع مسابقات داشتیم و از طرفی با ۱۲ بازیکن قرارداد بسته شده بود، برنامه خاصی نتوانستم به شهردار ارائه دهم. به شهردار گفتم از نظر بعد روحی و روانی می توانیم تیم را آماده تر کنیم و تمرینات مستمری داشته باشیم و اینکه در این فاصله کم، هر کاری که برای بهبود وضعیت تیم از دستمان بر می آید را انجام بدهیم.

* کمتر از یک ماه تا شروع مسابقات باقی مانده است. به نظر شما، این فرایند انتخاب مربی خیلی طولانی نشد؟

بله، می شود گفت که طولانی شد اما این مسائل به مدیریت مجموعه مربوط می شود و ما نمی توانیم در این زمینه وارد شویم. ما می خواهیم رو به جلو حرکت کنیم و بازگشت به گذشته ها گره ای از مشکلات ما باز نمی کند.

* شما چندین سال اخیر در کادرفنی تیم شهرداری حضور داشتید و مربیگری می کردید. تا به حال چنین شرایطی پیش نیامده بود که به عنوان نفر اول کار خود را انجام دهید؟

وجود پیشکسوتان بسکتبال گرگان که مقدم تر از امثال من هستند به عنوان بزرگترهای این ورزش در اولویت بالاتری قرار داشته و دارند. تا زمانی که این عزیزان حضور داشتند من در کنارشان فعالیت می کردم و خودم را شاگرد آقایان کبیر، ایزدپناه، طیبی و کلاسنگیانی می دانم و همیشه درهای تمرین به روی این افراد باز است. به هر حال هر دوره ای این موضوع وجود دارد که عده ای مربیگری می کنند و بعد پیشکسوت می شوند و جای خود را به جوان ترها می دهند.

* باتوجه به اینکه پیش از این قرارداد بازیکنان نهایی شده، آیا امکان جذب بازیکن جدید وجود دارد؟

قرارداد بازیکنان در فدراسیون ثبت شده و جای خالی برای جذب بازیکن جدید نداریم. البته جلساتی در فدراسیون برگزار خواهیم کرد تا ببینیم راهی برای ایجاد تغییرات وجود دارد یا خیر؟ در بسکتبال گرگان تاکنون سابقه نداشته است که حق قرارداد بازیکنی خورده شود و به عبارتی دیگر «معرفت»، جانشین «حرفه ای گری» در گرگان شده است و ما به دنبال این نیستیم که بازیکنانی که قرارداد دارند با مشکل مواجه شوند.

* نحوه بسته شدن تیم و جذب بازیکنان به گونه ای بوده که عده ای از هواداران بسکتبال گرگان رضایت چندانی از آن ندارند و شما در چنین شرایطی مسئولیت هدایت تیم را پذیرفته اید. آیا این موضوع کار شما را دشوارتر نمی کند؟

بله، می دانم که هواداران انتظار بالایی از تیم شهرشان دارند اما این را در نظر بگیرید هرشکلی که تیم بسته شود مورد رضایت عده ای و نارضایتی عده ای دیگر قرار خواهد گرفت. بحث جذب بازیکن به استراتژی و سلیقه مربی مربوط می شود. مثلاً ممکن است من یکی از بازیکنان را خیلی دوست داشته باشم اما مربی مطرح دیگری اینگونه نباشد.

تیم شهرداری ضعیف بسته نشده - درخواست حمایت از هوادران بسکتبال گرگان - تصویر 1

* اینکه برخی می گویند تیم ضعیف بسته شده است را می پذیرید؟

خیر، به نظر من تیم ضعیف بسته نشده اما خیلی خوب نیز نیست و حتی نسبت به لیگ ملی سال گذشته بهتر بسته شده است. این را هم در نظر بگیرید که سال گذشته تیم دیر بسته شد و بدون بازی تدارکاتی راهی مسابقات شده بودیم. چنانچه بازیکن خارجی به تیم اضافه و مسابقات آغاز شود آن وقت می توانیم نسبت به سال گذشته مقایسه بهتری داشته باشیم.

* در کادرفنی شما چه افرادی حضور دارند؟

کادر جوان اما باتجربه ای داریم. حمیدرضا کلاسنگیانی به عنوان مدیرفنی، صالح مخدومی به عنوان کمک مربی، هادی ایزدپناه به عنوان سرپرست، محمدرضا ضیایی به عنوان آنالیزور و دکتر صادق داداشی به عنوان مربی بدنساز در کنار ما خواهند بود. ضمن اینکه آرش فولادیان به عنوان مدیر رسانه منصوب و پزشک تیم هنوز مشخص نشده است.

* آیا قرار نیست مربی دیگری به کادرفنی اضافه شود؟

باتوجه به شرایط مالی امکان جذب مربی دوم نیز داریم. با بررسی هایی که در حال انجام دادن هستیم به دنبال یک فرد واجد شرایط ایرانی یا خارجی هستیم.

* چه پیامی برای هواداران بسکتبال گرگان دارید؟

علاقمندان بسکتبال باید شرایط را درک کنند. از هواداران بسکتبال درخواست می کنم تحمل و صبر خود را افزایش دهند. شرایط امسال متفاوت است و همه تیم ها سه دوره با همدیگر بازی می کنند و مرحله پلی آف نیز ۵ برد از ۹ بازی شده است. اگر به بسکتبال عشق می ورزند از آنها می خواهم به اسم کادرفنی و بازیکنان کاری نداشته باشند و از تیم شهرشان حمایت کنند. همه می دانیم که امسال شرایط خاصی به وجود آمده و همه باید با کمک همدیگر سال خوبی را رقم بزنیم.

* به عنوان سوال پایانی، پیش بینی شما از فصل جدید رقابت های لیگ بسکتبال چیست و فکر می کنید تیم شهرداری چه عملکردی برجای بگذارد؟

قول می دهم که عملکرد مثبتی برجای بگذاریم. امسال تمام اعضای شورای شهر و شهردار گرگان، مدیران سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان همه دست به دست همه داده اند که صددرصد از این تیم حمایت کنند. تا زمانی که چنین حمایتی باشد و تماشاگران و رسانه ها نیز از ما حمایت کنند نتیجه خوبی خواهیم گرفت.

گفتنی است، فصل جدید رقابت های لیگ برتر بسکتبال از هفتم آبان آغاز خواهد شد و تیم شهرداری گرگان در نخستین گام در تهران به مصاف تیم نیروی زمینی خواهد رفت. شهرداری در فصل گذشته رتبه هفتم لیگ ملی و رتبه چهارم لیگ حرفه ای را کسب کرده است.

خبرنگار: محمدامین شعبانی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه