حمیدی: معلم‌های ورزش بازوان فدراسیون فوتبال هستند

سرویس ورزش  جوان ایرانی:

خبرگزاری فارس: حمیدی: معلم‌های ورزش بازوان فدراسیون فوتبال هستند

،مراسم امضای تفاهم‌نامه بین وزارت آموزش و پرورش و فدراسیون فوتبال بعد از ظهر امروز در محل فدراسیون فوتبال با حضور مسئولان این فدراسیون و ورزش آموزش و پرورش برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری فارس، پیش از امضای این تفاهم‌نامه علی کفاشیان با بیان اینکه یکی از اهداف مهم AFC توجه به تیم‌های پایه است، گفت: ظرفیتی که این روزها در باشگاه‌های کشور وجود دارد، زیر 50 درصد است که ما می‌خواهیم با برگزاری فستیوال‌های رده‌های پایه و بکارگیری بیشترین طرفین به خواسته‌های خود در این زمینه برسیم.

وی ادامه داد: تیم‌های شناخته خود را مشخص و آنها را در استان‌ها مستقر کرده‌ایم و مطمئنا زمینه‌ای خواهد بود برای ایجاد تیم‌های ملی قوی تا بتوانیم برای جام‌های جهانی آینده بخصوص جام جهانی روسیه از تمام ظرفیت‌های تیم ملی استفاده کنیم. ضمن اینکه چنین اقداماتی باعث می‌شود نگرانی خانواده‌ها برطرف شود.

وی گفت: برای این فستیوال از چند کشور دعوت کردیم و با کمک AFC سعی می‌کنیم آن را بین‌المللی کنیم. 80 درصد این کار روی دوش آموزش و پرورش است و ماحصل آن میوه‌های قهرمانی هستند که ما از آنها برای تیم‌های ملی استفاده خواهیم کرد.

مهرزاد حمیدی در ادامه این مراسم با بیان اینکه این جلسه چهارم است که با کفاشیان برگزار کرده و مصمم هستیم تا در حوزه استعدادیابی با قدرت ورود کنیم، گفت: گروه استعدادیابی خود را تشکیل داده و بر همین اساس فدراسیون فوتبال را که به عنوان یکی از فدراسیون‌های پیشرو کشور بود به خاطر برنامه‌ریزی‌هایش انتخاب کردیم.

وی ادامه داد:‌حدود 12 هزار دانش‌آموز به همراه 33 هزار معلم ظرفیت خوبی را فراهم می‌کنند تا بتوانیم به خواسته‌هایمان برسیم در همین اساس اگر بتوانیم تکاپوهایی که در حوزه ورزش وجود دارد را توسط نهادهای مختلف همسو کنیم، مطمئنا ورزش در جهت رشد و ترقی حرکت خواهد کرد.

حمیدی یادآور شد: این 33 هزار معلم ورزش در واقع بازوهای فدراسیون هستند تا استعدادها را به مدارس فوتبال ارجاع دهند. در همین اساس قرار شده تا شبکه ملی را به وجود آوریم تا دانش‌آموزشان نخبه شناسایی و سپس به مدارس فوتبال انتقال پیدا کند تا از آنجا مسیر ترقی خود را پیدا کرده و پیشرفت کند.

علیزاده رئیس آکادمی فوتبال فدراسیون فوتبال در این جلسه با اعلام برنامه‌های فستیوال‌هایی که قرار است برای کودکان و نوجوانان برگزار شود، گفت: سال گذشته با حضور 25 هزار کودک اولین فستیوالمان را در حضور شیخ سلمان و بلاتر برگزار کردیم و از سوی AFC مورد تشویق قرار گرفتیم و همین عامل، مشوق ما برای ادامه کار شد. امسال با توجه به اینکه بخش مهمی از این فعالیت‌ها به عهده آموزش و پرورش است از حمیدی به عنوان مسئول این کار در آموزش و پرورش خواستیم تا این امر را عهده‌دار شود.

وی ادامه داد: در همین اساس امیدواریم سال دوم این فستیوال با حضور 45 هزار نفر از کودکان را برگزار کنیم و امیدواریم در 12 شهریور بتوانیم میزبان مرحله نهایی این فستیوال در آکادمی باشیم.

وی گفت: سال گذشته انتخاب این کودکان منجر به انتخاب تیم ملی زیر 14 سال شد که این یک حلقه مطلوب برای این رده سنی بود.

انهای پیام/م


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه