محمدیان: با طرح سامانه هوشمند با خطای کمتر به سمت توسعه می‌رویم

سرویس ورزش  جوان ایرانی:

خبرگزاری فارس: محمدیان: با طرح سامانه هوشمند با خطای کمتر به سمت توسعه می‌رویم

رئیس فدراسیون اسکیت درباره طرح سامانه هوشمند گفت: این طرح در راستای امضای تفاهم‌نامه با وزارت ورزش است.


به گزاش خبرگزاری فارس، فریبا محمدیان رئیس فدراسیون اسکیت امروز در نشست خبری درباره رونمایی از سامانه هوشمند عضویت فدراسیون اسکیت گفت: برای اولین بار است که این سامانه به صورت تمام الکترونیک انجام می‌شود. سه کارت عادی، نقره‌ای و طلایی داریم که هرکدام ویژگی خاصی دارد. فدراسیون با راه‌اندازی این سامانه به دنبال ساماندهی اطلاعات مربوط به منابع انسانی اسکیت است تا با خطاهای کمتر به سمت توسعه حرکت کند.

وی افزود: هر کسی که در این سامانه ثبت‌نام کند فدراسیون اسکیت می‌تواند آنلاین اطلاعات مربوط به آن را دریافت کند. بر این اساس مشخص می‌شود چند ورزشکار، مربی، داور و باشگاه فعال هستند. کارت‌های عضویت براساس دستور سجادی معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش برای همه فدراسیون‌ها اجباری است و شرکت‌کنندگان لازم است برای حضور در مسابقات مختلف از این کارت استفاده کنند.

رئیس فدراسیون اسکیت با بیان اینکه کارت‌های نقره‌ای و طلایی در دو استان تهران و البرز استفاده می‌شود عنوان کرد: در مراحل بعدی در استان‌های دیگر از این کارت‌ها استفاده می‌کنیم. از بهمن سال 92 کار این سامانه را شروع کرده‌ایم که امروز از آن رونمایی شد. فدراسیون‌های دیگر هم این طرح را دارند اما به صورت تمام الکترونیک، اسکیت نخستین فدراسیونی است که آن را راه‌اندازی کرده است.

محمدیان درباره تأمین منابع مالی این سامانه اظهار داشت: براساس طرح مشارکتی با یک کمپانی آن را انجام دادیم که هزینه‌ای برای فدراسیون نداشته است. بازگشت مالی به آینده بستگی دارد. ما سعی کردیم منفعت‌کارت‌ها را گسترش داده و مسئولان هیأت‌ها را در این طرح سهیم کنیم. همه دوستانی که در این سامانه ثبت‌نام می‌کنند در منابع مالی، مادی و معنوی سهیم هستند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این طرح براساس تفاهم‌نامه فدراسیون‌ها با وزارت ورزش است؟ خاطرنشان کرد: ما با وزارت ورزش تفاهم‌نامه‌ای امضاء کرده‌ایم، تمام برنامه‌ریزی‌های اسکیت در جهت تحقق اهداف ورزش کشور است، ما هم مانند هر فدراسیون دیگری در تلاش هستیم به استقلال برسیم که این طرح یکی از آنهاست. طرح دیگر ما تکمیل سازه اسکیت در آزادی است که با حمایت شرکت توسعه و تجهیز انجام می‌شود و محل درآمد ما خواهد بود.

محمدیان در ادامه درباره شرایط ملی‌پوشان در رشته‌های مختلف که در اردو حضور دارند یادآور شد: قهرمانی رولراسکیت هر دو سال یکبار در آسیا برگزار می‌شود معادل بازی‌های آسیایی است، در حوزه اسکیت اردوها را برگزار کرده‌ایم که اردوی سوم مردادماه برگزار می‌شود، در اسکیت هاکی تست جسمانی و مهارتی انجام شده و در حوزه هنری انتخابی تیم ملی را اسفندماه برگزار کردیم. در بخش سرعت، رکوردهایی مدنظرمان است. با توجه به اینکه به دلیل امکانات سخت‌افزاری در پیست احتمال اینکه بتوانیم رقبا را مغلوب کنیم سخت است، در این رشته در جاده شرکت می‌کنیم.

محمدیان همچنین درباره شرایط اسکیت روی یخ گفت: این رشته یکی از اولویت‌های ماست که در سرعت و هاکی در بخش بانوان و مردان برگزار می‌شود، در بخش هنری هم می‌توانیم هم در بانوان و هم در مردان با حفظ ارزشها و مظاهر ورزشی کشور آن را انجام دهیم. ما استارت کار را برای المپیک زمستانی زده‌ایم تا سطح بین‌المللی اسکیت را به ایران و ایران را به دنیا معرفی کنیم.

در ادامه این نشست دانیار عادلی مدیر پروژه این طرح گفت: ما سعی کردیم تعادل اقتصادی و ورزشی را داشته باشیم، برای سرمایه‌گذاری مشترک به توافق رسیدیم، در آینده می‌توان با جمع‌آوری اطلاعات درباره تعداد ورزشکاران و باشگاه‌های فعال کارهای تحلیلی انجام داد.

وی ادامه داد: کارت‌های درنظر گرفته شده باعث می‌شود ورزشکاران از امکانات دیگر ورزشی با تخفیف استفاده کنند.

انتهای پیام/د


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه