مراسم اختتامیه هفته المپیک برگزار شد

مراسم اختتامیه هفته المپیک امروز با برگزاری مسابقه دوی مردان در سالن هندبال و مسیر منتهی به مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد.

مراسم اختتامیه هفته المپیک برگزار شد - تصویر 1
به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، در آخرین روز از هفته المپیک مراسم دو مردان با حضور بیش از 1500 دونده در رده‌های سنی مختلف صبح امروز در سالن هندبال آغاز و دوندگان بعد از طی کردن مسیر 5 کیلومتری منتهی به مجموعه ورزشی انقلاب با حضور دوباره در سالن هندبال، هفته المپیک را گرامی داشتند.

بعد از حضور دوندگان در سالن هندبال مراسم اختتامیه هفته المپیک با تلاوت کلام الله مجید و پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران آغاز و باستانی کاران و ورزشکاران کودک به اجرای برنامه‌های ورزشی خود پرداختند و در خاتمه به قید قرعه به تعدادی از افراد حاضر در مراسم جوایزی اهدا گردید.

شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک ضمن قدردانی از زحمات رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی در همکاری برای برگزاری مراسم هفته المپیک اظهار داشت: از سوی کمیته بین المللی المپیک هر ساله در تمامی کشورها، مراسم دو روز المپیک برگزار می‌شود لذا در کشور عزیزمان با همکاری فدراسیون ورزش‌های همگانی مراسم هفته المپیک در بسیاری از استان‌های مختلف کشور و در بخش‌های متنوعی همچون المپیک و طبیعت، المپیک و سالمندان، المپیک و کودکان، المپیک و معلولین، المپیک و مددجویان و المپیک و بانوان برگزار شد و امروز نیز مراسم دو آقایان برگزار گردید.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های کمیته توجه به ورزش همگانی است لذا با برگزاری هفته المپیک در واقع جدای از معرفی روح المپیزم که همان توجه به مودت، برابری، مهربانی و صلح و دوستی در لوای ورزش است به نوعی به امر مهم همگانی کردن ورزش هم توجه داشته‌ایم چرا که وقتی به برنامه‌های هفته المپیک نگاه می‌کنیم در می‌یابیم طیف وسیعی از جامعه ما در مناسبت‌های آن حضور داشته‌اند.

شهنازی در خاتمه ابراز داشت: در دین مبین اسلام توجه بسیاری به سلامت جسم و روان و حتی توصیه و تاکیدات بسیاری در توجه به ورزش شده است لذا برگزاری هفته المپیک خود می‌تواند جدای از معرفی روح المپیزم، گامی موثر در افزایش ورزش همگانی در میان مردم عزیز باشد و در خاتمه جا دارد از زحمات مسئولان فدراسیون همگانی و همچنین نیروی انتظامی و دیگر عزیزان که در بر قراری نظم و امنیت مراسم هفته المپیک تلاش داشته‌اند قدردانی نمایم.

در مراسم روز آخر هفته المپیک دوست محمدی نایب رئیس فدراسیون همگانی، شهرام علم دبیر و مسئولان هیئت همگانی استان تهران و نمایندگان سازمان‌های مختلف حضور داشته‌اند.

همچنین امروز در شهر نوشهر نیز همایش پیاده‌روی هفته المپیک با حضور جمع کثیری از خانواده‌ها و علی مجد آرا رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی برگزار شد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه