چشم دنیا به برزیل، قلب برزیل در مشت ایران

 

سرویس ورزشی جوان ایرانی _ بخش توپ و تور:

به گزارش جوان ایرانی، در ادامه مسابقات لیگ جهانی والیبال تیم ملی کشورمان جمعه میزبان برزیل خواهد بود. طبق برنامه‌ریزی فدراسیون جهانی والیبال، تیم ملی کشورمان در 3 هفته متوالی میزبان برزیل، ایتالیا و لهستان است. اولین میهمان شاگردان کواچ که حال و روز چندان خوبی در لیگ جهانی 2014 ندارد، برزیل است. آنها لیگ را با 2 شکست مقابل ایتالیا شروع کردند. مقابل لهستان،‌ یک پیروزی و یک شکست به نام‌شان ثبت شد و مقابل ایران نیز همین نتیجه را به دست آوردند. اولین پیروزی تاریخ والیبال ایران مقابل طلایی‌پوشان به نام اسلوبودان کواچ و شاگردانش ثبت شد.

در بین 12 تیم برتر رنکینگ فدراسیون جهانی والیبال، تنها تیمی که تاکنون از ایران شکست نخورده بود، برزیل بود. هیچ کدام از بازیکنان تیم ملی ایران تا هفته گذشته حتی فکرش را هم نمی‌کردند که در برزیل بتوانند 3 بر صفر، پرافتخارترین تیم دنیا را شکست دهند. ثبت این نتیجه تاریخی هم انتخاب کواچ را به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال ایران توسط فدراسیون والیبال تایید کرد و هم به کسانی که مرتب این سرمربی صرب را با خولیو ولاسکو مقایسه می‌کنند، نشان داد که او هم حرف‌هایی برای گفتن دارد.

نه تنها تیم ملی برزیل بلکه بدون اغراق تمام تیم‌های جهان در سالن 12 هزار نفری آزادی به مشکل بر خواهند خورد. البته صرف میزبانی، تضمین پیرزوی نیست اما به نظر می‌رسد با توجه به شناختی که کواچ از بازیکنان ایران در مدت زمان کوتاه حضورش در کنار تیم ملی به دست آورده و حمایت 12 هزار تماشاگر پر سر و صدای ایرانی بتوان باز هم به کسب امتیاز از شاگردان برناردو رزنده امیدوار بود.

راز برتری تیم ملی ایران در بازی دوم مقابل برزیل،‌ سرویس‌های موثر، کم شدن اشتباهات و اضافه کردن قدرت حملات بود. اگر به این عوامل،‌ دفاع روی تور را هم اضافه کنیم به فرمولی می‌رسیم که می‌توان با اجرای صحیح آن، قدرت اول والیبال جهان را شکست داد. گذشته از این، نباید فراموش کرد برزیل نه تنها به فکر شکست نیست بلکه برای اعاده حیثیت و انتقام از قدرت نو ظهور والیبال جهان به تهران می‌آید.

در همین هفته لهستان نیز در 2 بازی میزبان ایتالیای صدرنشین است.

در دسته یک (8 تیم برتر جهان) و در آخرین روز هفته سوم گروه A تیم ملی والیبال ایتالیا 3 بر یک لهستان را شکست داد تا با 18 امتیاز در صدر گروه اول باقی بماند. در این گروه برزیل، ایران و لهستان به ترتیب با 5، 4 و 3 امتیاز در رتبه‌های دوم تا چهارم قرار دارند.

در گروه B صربستان در صوفیه 3 بر 2 بلغارستان را شکست داد و با 10 امتیاز صدرنشین این گروه شد و تیم‌های آمریکا، بلغارستان و روسیه به ترتیب با 10، 2 و 2 امتیاز در رتبه‌های دوم تا چهارم قرار گرفتند.

مسابقات دسته دوم که 12 تیم برای یک سهمیه مرحله نهایی با هم مبارزه می‌کنند نیز با چندین بازی پیگیری شد که در گروه C تیم بلژیک با 10 امتیاز صدرنشین شد و تیم کانادا، فنلاند و استرالیا به ترتیب با 7، 4 و 3 امتیاز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در گروه D این دسته نیز فرانسه با 17 امتیاز صدرنشین است و تیم‌های آرژانتین، آلمان و ژاپن به ترتیب با 11، 7 و یک امتیاز در مکان‌های دوم تا چهارم جدول قرار دارند. در گروه E لیگ جهانی نیز جمهوری چک با 7 امتیاز صدرنشین است و تیم‌های هلند، پرتغال و کره جنوبی به ترتیب با 6، 6 و 5 امتیاز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه